Ústí nad Orlicí, město, kde jsem se narodila a kde žiji, je známé především jako středisko textilního průmyslu a textilního strojírenství. Leží na soutoku Tiché Orlice a Třebovky v nadmořské výšce 348 metrů.

V posledních letech se proslavilo několika sportovními akcemi, mezi které patří celostátní tenisový turnaj v tenise Rieter Cup.

Byla zde otevřena ledová plocha, zrenovované koupaliště s toboganem. A mnoho dalších kulturních středisek je ve výstavbě.

Pro milovníky rozhleden doporučuji výlet na Andrlův Chlum, odkud si můžete prohlédnout z nadmořské výšky 559 m krajinu Orlických hor. Pokud máte raději automobily, každoročně se zde koná mezinárodní mistrovství ČR automobilů do vrchu, Ústecká "21".

Naše město nežije pouze sportem, návštěvníci se mohou kochat mnoha památkami či navštívit Kociánovu houslovou soutěž, festival scénických tanců Tanec, tanec. Většina těchto akcí se odehrává v Roškotově divadle, které bylo postaveno v letech 1934-1935.

Více informací o Ústí nad Orlicí

Letecký pohled na město Ústí nad Orlicí

[Úvodník - O mém životě - O mém rodišti - Trocha poezie - Trocha prózy - Momentky - Milovníkům citátů - Zábava - Zázraky - Kontakt]